ورق لاستیکی در اصل یک نوع عایق لاستیکی می باشد که دارای انواع مختلفی می باشد و بسته به کاربرد آن مورد استفاده قرار میگیرد که در ادامه انواع آن را توضیح خواهیم داد.

ورق های لاستیکی دارای مقاومت حرارتی و کششی هستند که معمولا به عنوان واشرهای آب بندی ، ضربه گیر، رابرلاینینگ، کفپوش و … مورد استفاده قرار میگیرند.
برای مثال لاستیک EPDM بهترین مقاوم در برابر اسید و ترکیبات آب فاضلاب، لجن و روغن حیوانی است.
این ورق ها با حداکثر عرض 150 سانتیمتر و ضخامت 1 الی 50 میلیمتر به صورت دو طرف صاف و یک طرف آجدار در صنایع لاستیک سازی  صنعت اصفهان قابل تولید و عرضه  است و از  آن بسته به نوع کاربری با انواع منجید (نخ) در متریال های کتان، پلی استر و ابریشم  استفاده می باشد. در روش کلندرینگ، مواد خام بین رول های چرخان در دستگاه کلندر عبور نموده و ورق های لاستیکی ایجاد می شود. در روش پرسی، مواد خام بین صفحات پرس کننده ی دستگاه پرس قرار گرفته و محصول ورقه ای شکل پخته و تهیه می شود.

انواع ورق لاستیکی :

ورق لاستیکی معروف به SBR ، (مصنوعی)
این نوع ورق دارای قیمت مناسب ، حالت ارتجاعی و مقاوم در برابر سایش است.موارد استفاده آن مثل لرزه گیر ، ضربه گیر ، آب بندی آب و هوا،واشر و … است.
این نوع ورق به صورت انبوه تولید می شود و بیشترین سهم تولید را در صنایع لاستیک سازی به خود اختصاص داده است.

ورق لاستیکی معروف بهNBR ، ( ضد روغن)

ان بی آر ها یا ورق های ضد روغن به دلیل داشتن خواص مکانیکی عالی در صنعت استفاده زیادی دارند.ورق لاستیکی ضد روغن دارای مقاومت حرارتی از 40- تا 120+ درجه سانتی گراد و چگالی 4/1 (m/v)  می باشد.این نوع ورق ها در نیرگاه ها، صنایع پتروشیمی، صنایع چاپ و مخازن سوختی و … استفاده می شوند.

ورق پلی یورتان (P.U)

در مورد پلی یورتان ها در قسمت مربوطه مفصل توضیحات داده ایم.اما به اختصار پلی یورتان ها دارای محدوده مقاومت حرارتی -25 تا +90 می باشند و مقاومت بالایی در برابر سایش و مواد اسیدی دارند.

ورق  طبیعی NR

موارد استفاده آن در پمپ‌های سوخت، واشرها، آب‌بندها، ضربه گیر، لرزه گیر و درزگیرها می باشد. دارای مقاومت بالایی در برابر سایش می باشد.همچنین دارای خاصیت ارتجاعی و استحکام کششی بالایی است.

ورق لاستیکی سیلیکون

این نوع ورق بهداشتی است و در صنایع بهداشتی ، غذایی ، دارویی و پزشکی به کار می رود.ورق لاستیکی سیلیکون در مجموعه لاستیک سازی صنعت اصفهان موجود می باشد.

ورق لاستیکی

ورق لاستیکی