گسکت چیست و چگونه کار می کند؟

گسکت چیست: گسکت چگونه کار می کند؟

برنامه های گسکت

گسکت لوله فلنج – انواع و ابعاد

انتخاب گسکت لوله فلنج – نکات و استانداردهای رایج

انواع گسکت فلنج لوله

شکل 1

شکل 2

گسکت چیست و چگونه کار می کند؟

گسکت یک جزء الاستومری است که تقاطع بین دو سطح را در بر می گیرد. آنها معمولاً از انواع مختلفی از جمله لاستیک، چوب پنبه یا کاغذ، فلز، مس و فوم ساخته می شوند.

این عنصر انعطاف پذیر به دلیل عملکردی که دارد می تواند برای دامنه وسیعی از اهداف مورد استفاده قرار گیرد.

این موارد شامل ضد لرزش، بسته بندی، بهداشت، سر و صدا و کاهش صدا و از همه مهمتر رایج ترین استفاده آن، آب بندی است.

گسکت تقریباً در تمام صنایع از جمله فرآوری مواد غذایی، پتروشیمی، دارویی، آب و گاز استفاده می شود.

مواد گسکت به دلیل ویژگی ها و قابلیت مقاومت در برابر تعدادی از محیط ها مانند معدن و دریا در اعماق دریا. مقاومت در برابر مواد شیمیایی، اسیدهای قلیایی، درجه حرارت شدید و فشار انتخاب می شوند.

گسکت چیست: گسکت چگونه کار می کند؟

برای عملکرد گسکت به طور مؤثر و از بین بردن هرگونه نشتی، باید به اندازه کافی فشرده شود تا سدی کاملاً ایجاد شود که باعث ایجاد مهر و موم شده با فشار شود و از محتویات داخل مهر و موم محافظت کند. علاوه بر این، گسکتها با جدا کردن قسمت هایی از مالش در برابر سطوح سخت و ایجاد اصطکاک، از قسمتهای متحرک برنامه محافظت می کنند. گسکت الاستومری مؤلفه ای است که در برابر آزاد شدن یا ورودی هر دو گاز و مایعات آب بندی می کند و باعث ایجاد مهر و موم بین دو سطح می شود. آنها برای پر کردن ناهنجاری ها و اتصال دو سطح به یکدیگر ایده آل هستند. با توجه به اینکه گسکت فضای بین این دو سطح را پر می کند، آنها باید از موادی ساخته شوند که به راحتی تغییر شکل یافته و به طور کافی هرگونه بی نظمی را پر می کنند. بیشتر اوقات، ترکیباتی مانند گسکت زخم مارپیچ از ترکیبی از مواد پرکننده فلزی و نرمتر (گرافیت انعطاف پذیر) ساخته می شوند.

برای آب بندی دقیق، گسکتهای فلزی باید بیشتر اوقات با فشار بیشتری فشرده شوند.

همچنین در برخی موارد، برای تأمین مهر و موم بدون نشتی، باید درزگیر درست روی گسکت اعمال شود.

گسکت

برنامه های گسکت

گسکت یک عنصر اساسی در بسیاری از فرآیندهای تولید است؛ زیرا در مشخصات متعدد قابل دستیابی هستند. مواد گسکت بر اساس ویژگی های مواد مانند مقاومت در برابر مواد شیمیایی، دما (نوسانات دما)، فشارها، اسیدها، گازها و بعضاً نیروهای الکترومغناطیسی یا الکتریکی برای نصب نصب می شود.

گسکتها اجزای بسیار متداولی هستند و در اتومبیل ها، قطارها، هواپیماها، قایق ها، تجهیزات برقی، پمپ ها و بسیاری موارد دیگر می توان یافت.

صنایعی که از گسکت استفاده می کنند.

یک ماده گسکت ظرفیت مقاومت در برابر برخی از سخت ترین محیط ها برای محصولات آب بندی صنعتی را فراهم می کند، این موارد عبارتند از:

 • فرآوری شیمیایی
 • تولید برق
 • پتروشیمی و دریای عمیق
 • نفت و گاز
 • معدن
 • نظامی
 • هوافضا

آنها همچنین راه حل های آب بندی بهداشتی را ارائه می دهند و به طور گسترده در موارد زیر استفاده می شوند:

 • تصفیه
 • غذا و نوشیدنی
 • دارویی
 • صنایع فرآیند بهداشتی

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد دامنه ما داشته باشید، کاتالوگ ما را بارگیری کنید یا با اعضای تیم اصفهان لاستیک تماس بگیرید.

گسکت لوله فلنج – انواع و ابعاد

خدمات لاستیک سازی صنعت اصفهان گسکت لوله ای فلنج را در مجموعه ای از مواد، اندازه ها و همچنین عناصر مخصوص ساخته های سفارشی عرضه می کند.

گسکتهای مرتباً مورد استفاده در لوله ها گسکتهای فلنج عمومی در الاستومر، زخم مارپیچ یا فیبر هستند. علاوه بر این، برای لوله های مخصوص بزرگ، گسکتها می توانند در بخش هایی از لاستیک تولید شوند و به طور مشترک متصل شوند.

گسکتهای لوله ای متناسب با اندازه لوله ها و فلنج های معمولی طراحی شده اند. متعارف ترین استانداردهای ما عبارتند از:

 • BS10 (انگلیسی / استرالیا)
 • PN / DIN (اروپایی)
 • ASA / ANSI (ایالات متحده)
 • JIS / KS (ژاپنی / کره ای)
گسکت

شکل 2

انتخاب گسکت لوله فلنج – نکات و استانداردهای رایج

خدمات لاستیک سازی صنعت اصفهان گسکتهای فلنج لوله را در طیف وسیعی از اندازه و مواد تهیه و توزیع می کند. گسکتهای سفارشی ساخته شده نیز می توانند تولید شوند.

انواع گسکت فلنج لوله

متداول ترین گسکتها در لوله ها گسکتهای فلنج استاندارد به صورت فیبر، زخم مارپیچ یا لاستیک هستند. علاوه بر این، برای لوله های بسیار بزرگ، گسکتها می توانند در واحدهای لاستیکی ساخته شوند و به هم وصل شوند.

ابعاد

گسکتهای لوله ای فلنج برای متناسب با ابعاد فلنج ها و انواع معمولی تولید می شوند. بیشترین استاندارد های BS10 (انگلیسی / استرالیا)، PN / DIN (اروپایی)، ASA / ANSI (ایالات متحده آمریکا) و JIS / KS (ژاپنی / کره ای) است.