واشر مبدل | واشر سازی در اصفهان

استفاده لاستیک در ساخت قطعات مبدل های حرارتی

انواع واشر برای تولید مبدل های حرارتی

فرق لاستیک های مصنوعی و طبیعی

فرآیند انتقال حرارت

درباره شرکت اصفهان رابر

شکل 1واشر های مبدل

شکل 2واشر سازی در اصفهان

واشر مبدل

استفاده لاستیک در ساخت قطعات مبدل های حرارتی

steaks، مواد با ساختار متنوع و گسترده ای از جنس پلیمر میباشند. این مواد در ساخت تعداد زیادی از محصولات صنعت های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. لغت “لاستیک” در رشته مواد و متالوژی، به وسایل پلاستیکی با زنجیره ی بلندی از پلیمر گفته میشود. این محصولات در مقابل حرارت بالا، اصطکاک، وسایل شیمیایی و فشار های شدید، استقامت بالایی را داراند. معمولا اشکال لاستیکها از دسته ی مواد عایق بوده و به شمارده میگردند.

در شکل 1واشر مبدل میتوانید نمونه هایی از این محصول را مشاهده نمایید.

در تخصص مواد، لاستیکها را به دو گروه که عبارتند از لاستیک های طبیعی و مصنوعی دسته بندی می شوند. کائوچو در واقع همان لاستیک طبیعی است. نوع دیگر آن شامل تولید لاستیک در منزل است که به شکل قرار دادن در تحت پروسه های سنتزی است.

آنچه واضح است این است که این ماده ها استفاده بسیار زیادی در صنعت های متفاوت را شامل میشوند. در حالت کلی، هر جا به استفاده از قطعه های مقاوم و منعطف نیاز داشته باشیم، از لاستیک استفاده میکنیم. انواع لاستیک که در ابعاد و شکل های متفاوت مورد استفاده قرار میگیرند. برای مثال، استفاده لاستیک ها برای تولید قطعه های پلاستیکی، واشر مبدل حرارتی میباشد.

واشر مبدل

شکل 1واشر مبدل

انواع واشر برای تولید مبدل های حرارتی

وسایل پلاستیکی، ترکیبی از افزودنی های پلیمری هستند. هر کدام از این ماده ها دارای خاصیت های به خصوصی میباشند . تولید این قطعه ها از حجم مختلفی از لاستیکها در تولیدات خود بهره میبند. در حالت کلی، پلیمرها حدود 16 تا 71 درصد جرم یک لاستیک را شامل میشوند. برای نمونه، یک مثال از تهیه این قطعه ها به شکل زیر گفته میگردد:

مواد خشک کننده: ۱%

آنتی اکسیدان ها: ۱%

مواد پر کننده: ۴۰%

پلیمر: ۵۰%

مواد فعال کننده: ۲%

مواد نرم کننده: ۵%

شتاب دهنده ها: ۱%

همه مورد های بالا بر روی خاصیت های لاستیک ها موثرند. پس در نتیجه، تولیدات پایانی هم دچار تفاوت هایی میگردند. طراحی این ماده ها به شکل ویژه تولید محصول ویژه ای مانند واشر مبدل را اگر اجرا کنیم نتیجه ای دارد. آن هم این است که مطمئنا این ساختار برای ستاخت محصولات دیگر متناسب نیست. برای نمونه، از نوع ساخت لاستیک های واشر مبدل نمیشود واشرلوله پلیمری تولید نمود.

فرق لاستیک های مصنوعی و طبیعی

مهم ترین فرق بین لاستیک های طبیعی و مصنوعی این است که مواد سازنده ی آن ها یکی نیست. لاستیک های مصنوعی عموما از پلیمرهای متفاوتی تولید میگردند. همچنین در مقابل دمای بالا، اشعه UV و همینطور در مقابل ماده های شیمیایی، مقاومند.

انواع این ماده، با نام استانداردهای جهانی صنعت تولید لاستیک و قطعه های لاستیکی میباشند. واشر مبدل هایی که تولید شرکت اصفهان رابر میباشند، بهترین جنس محصول میباشند. تعدادی از برترین پلیمرهایی که در این زمینه به کار می روند شامل:

(Acrylic Rubber) (ACM)

(Perfluoroelastomer) (FFKM)

(Polyurethane Rubber) (AU)

(Fluorocarbon Rubber) (FKM)

(Polysulphide Rubber) (T)

(Chlorinated Polyethylene) (CM)

و …

فرآیند انتقال حرارت

قبل از هر چیز باید گفت که وظیفه ی این محصول در شکل 2واشر سازی در اصفهان قابل مشاهده است.

منتقل کردن حرارت در لاستیک جز اولین مراحل فرآیند تا انتها تولید محصول، حائز اهمیت میباشند. در آغاز با مرحله آماده سازی، سپس خشک کردن و در نهایت آماده نمودن ماده خام روبرو میشویم. مرحله های پس از آن به ترکیب آن مواد و قالب گیری ترکیبات را شامل میشود.

این مرحله، موردی را که به ماهیت ترموپلاستیک در لاستیک ها مرتبط میگردد را بررسی میکنیم. در این مرحله میشود به ویسکوزیته ها ، خواص فیزیکی و تحرک دمایی را نام برد. مهم ترین عامل فرآیند در این عملیات را باید حرارت دانست.

Speed انتقال حرارت به بیرون از لاستیک چگونه قادر است فرآیند ساخت ماشین آلات، ترکیب، اکسترود نمودن یا قالب گیری را متوثر کرد؟ احتمال بالایی است که میتوان گفت که. انتقال دما بین قطعات در پی اصطکاک و نیز انتقال جرم بین لاستیک و آهن انجام میگردد.

به دلیل اینکه گرما، خراب کننده ترین عامل برای از بین بردن لاستیک است. پس لذا متخصصانی که در زمینه این ماده. مخصوصا تولید قطعات واشر مبدل کار میکنند به نیکی به استانداردهای صنعتی احترام میگزارند.

تولید قطعه های واشر واسه مبدل حرارتی به اثرات مواد شیمیایی ای که د پی مبدل حرارتی است، توجه نمود. همچنین در واشر مبدل ها نیز شامل میشود. در ادامه ی انتقال حرارت ماده ها و نیز قطعه های لاستیکی توجه کرد. همچنین توجه به مورد هایی شامل انتقال ماده، خاصیت های فیزیکی و مکانیکی، اصطکاک، دما و … متوجه بود.

واشر مبدل

شکل 2واشر سازی در اصفهان

واشر مبدل | درباره شرکت اصفهان رابر

این کمپانی یکی از بهترین و با تجربه تررین های عرصه تولید و عرضه لاستیک و تایر میباشد. محصولاتی مانند: واشریلیت صفحه ای، واشر مبدل حرات، صفحه پلیت، دستگاه واشر ساز نامیده است. برای خرید و یا مشاهده توضیحات شرکت و محصولات این شرکت روی «واشر سازی در اصفهان» کلیک کنید.

این کمپانی با شعار بیشترین کیفیت، کمترین قیمت، متناسب ترین محصول در حال فعالیت است. برای اطلاع از دیگر ویژگی های این شرکت با شماره 03132336278 | 09133188361 تماس حاصل نمایید.