روکش غلطک

روکش غلطک

روکش غلطک ها با توجه به نیاز مشتری در مجموعه ما طراحی و تولید می شوند. روی غلطک ها با روکش هایی از جنس لاستیک پوشش داده می شود. این روکش ها در واقع وظیفه‌ی محافظت از غلطک را در برابر سایش ، خوردگی و اصطحکاک دارند. غلطک ها در انواع مختلف تولید می شوند و با توجه به کاربردشان از روش های مختلفی برای پوشش دهی سطح آنها استفاده می شود.

روکش غلطک و کاربرد در صنایع

روکش غلطک کاربرد وسیعی در صنعت دارند. در صنایع مختلف از غلطک برای بالا یردن سرعت انتقال محصولات در لاین تولید استفاده می شود. صنایعی که غلطک ها در آن ها کاربرد دارند شامل موارد زیر است:

صنایع چوب – صنایع کاغذ و سلولزی –– صنعت سیمان –– صنعت بسته بندی – صنعت مقوا سازی – صنعت نساجی صنعت فولاد – صنعت تولید مواد غذایی – صنعت تولید دارو.

ویژگی های این محصول

روكش لاستيكی و روکش غلطک ها تا قطر ۲۰۰۰ ميليمتر و طول۸۰۰۰ ميليمتر تولید می شود. روکش غلتک چاپ در برابر كليه محيط هاي اسيدي، بازي، هيدروكربن ها و ساير حلالها و مواد شيميايي مقاوم است. همچنين با داشتن قابليت ویژه، کارایی خود را در صنایع مختلف بالا برده است. كاربرد روکش غلتک نساجی در شرايط جوي مختلف و تشعشعات ازني ممکن است.

روکش غلطک در برابر سايش، حرارت و ارتعاشات مكانيكي مقاوم است. روکش غلتک نساجی توسط شركت لاستیک سازی صنعت اصفهان براي صنايع مختلف توليد می شود.

صنایعی که از این روکش ها استفاده می کنند بسیار متنوع هستند. صنایعی از قبيل:

 فولاد، سيمان، پتروشيمي، نساجي، صنايع غذايي، چاپ و بسته بندي.

روکش غلتک از جنس پلاستیک دارای موارد مصرف زیادی است. از محل مصرف روکش های غلطکی می توان موارد زیر را نام برد:

  1. ساخت انواع روکش غلتک چاپ و لیبل زن.
  2. ساخت انواع غلطک های کارخانجات کاغذ و مقوا سازی.
  3. ساخت انواع غلطک های نساجی.
  4. نخ و بافندگی.
  5. ساخت انواع غلطک های چاپ جهت دستگاه های سقف کاذب و دیوارپوش.
  6. ساخت انواع غلطک های مربوط به قالی شویی و آبگیری.

انواع روکش

روکش غلتک چاپ با توجه مواد تشکیل دهنده انواع مختلفی دارد. هر کدام از این روکش ها در نعتی کاربرد دارد.

از انواع مختلف روکش غلتک می توان موارد زیر را نام برد:

NR – SBR – NBR – EPDM – CILICON – PU – P.V.C – VITON – PTFE

از تولیدات دیگر لاستیک سازی صنعت اصفهان روکش غلطک‌های لاستیکی با کامپاندهای مختلف وجود دارد. این کامپاندها از انواع ضد سایش، مقاوم به اسید و باز، مقاوم در برابر ضربه و سایر موارد است.

شما می توانید برای انتخاب و خرید از طریق سایت esfahanrubber.com اقدام کرده و قبل از آن انواع محصولات لاستیک سازی را در صنعت لاستیک سازی اصفهان مشاهده نمایید.

 

پرکاربردترین نوع روکش غلطک ها

در بین تمام روکش غلطک‌های که تولید می شود دو نوع روکش غلطک‌های چاپی و روکش غلطک‌های صنایع نساجی بیشترین کاربرد را دارند.

  • روکش غلطک‌های کاربردی در صنایع نساجی: این محصول در صنایع نساجی ، رنگرزی  و گونی بافی بیشتر استفاده می شود. این روکش ها در برابر عوامل فیزیکی و مکانیکی مقاوم می باشند. همچنین مقاومت بالایی در برابر مواد شیمایی نظیر اسیدها و بازها دارند.
  • روکش غلطک‌های کاربردی در صنعت چاپ: از آنها جهت رنگ آمیزی، چاپ و لامینه در فرآیند پیوسته تولید محصولاتی مانندکاغذ، مقوا و پلیت های فلزی و … استفاده می گردد. بیشترین کاربرد این روکش ها در غلطک های کاربردی در صنایع کارتن ، کاغذ و فلزات می باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *