شاید برایتان جالب باشد که کاربرد اورینگ و نحوه نصب و اجرای آن را بدانید.
اگر با اورینگ آشنایی ندارید پیشنهاد میکنیم مطلب اورینگ چیست ، اورینگ متری ، اورینگ وایتون ، جعبه اورینگ و اورینگ سیلیکونی را مطالعه بفرمایید.

کاربرد اورینگ به دو دسته تقسیم می شود:
کاربرد استاتیک اورینگ شامل آب بندی و جلوگیری از نشت سیالات یا بنزین، هوا و یا گاز و …
کاربرد دینامیک شامل شفت‌های روتاری پمپ و پیستون‌های هیدرولیک سیلندر و در جاهایی که حرکتی نسبی بین قطعات و اورینگ وجود دارد.

لاستیک سازی صنعت اصفهان مفتخر است به هر سوالی از شما در مورد اورینگ و کاربرد اورینگ پاسخ دهد.لطفا تماس خود را از ما دریغ نکنید.
کاربرد اورینگ

نصب و نحوه کار اورینگ:

نصب مکانیکی صحیح اورینگ منجر به طراحی موفق کاربرد اورینگ می شود.در این صورت تغییر شکل و دفرمگی اورینگ پیش بینی شده است و از آن مماعنت به عمل می آید.
فشار مکانیکی وارده بر سطوح اورینگ که با سیال در تماس است محاسبه می گردد تا زمانیکه فشار سیال از فشار محل اتصال O-ring بیشتر نشود عمل آببندی به خوبی صورت می پذیرد.این فشار به صورت یکنواخت بر روی سطح اورینگی که غیر قابل فشردن است منتقل شده و فشار سطح همزامان با فشار فزاینده بالا می رود. بنابراین اورینگ تا زمانی که از لحاظ مکانیکی درست نصب شده باشد به خوبی آب بندی را انجام می دهد. عمده ترین دلیل عدم آب بندی خوب اورینگها بیرون آمدگی قسمت های جفت شده می باشد. درزگیر برای ایجاد یک نقطه تماس بین اورینگ و سطوح آب بندی طراحی می شود. این مسئله فشار موضعی زیادی را باعث می شود.

دیزاین عالی برای استفاده از ارینگ لازمه ی انتصاب متحرک درست است. که قادر باشد شکل را تغییر دهد و دفرمگی O-RING را پیش بینی نمائید.

فشار حرکتی مورود بر سطوح اُرینگ که با سیال در ارتباط میباشد حساب میشود.

مادامیکه فشار مایع از قدرت نقطه فصل O-ring برتر نگردد عمل درزگیری به بهترین نوع خود انجام میگردد.

فشار سیال بشکل یکتا بر روی سطح O-RING که غیر منعطف بوده و محکم است انتقال میابد و فشار بیرونی هماهنگ با فشار افزایش دهنده به سمت بالا میرود.

در نتیجه ارینگ مادامیکه از نظر هیدرولیکی به شکل صحیح منصوب شده باشد به بهترین شکل درزگیری را امکان پذیر میکند.

جامع ترین علت نبودن استریلیزاسیون خوب O-RING بیرون زدگی بخشهای چفت گشته می باشد.

درزگیر برای ساخت نقطه اتصالی میان اورینگ و سطح های درزگیری دیزاین میگردد. این موضوع سختی جانبی فراوانی را موجب میگردد.