10 نکته که برای جلوگیری از خرابی تسمه نوار نقاله باید رعایت کرد.

امکان خرابی تسمه نوار نقاله در طول فرایند تولید و بهره بری وجود دارد. علاوه بر رعایت نکات انتخاب تسمه نقاله، برای فرایند تولید باید به نگهداری از لاستیک نوار نقاله نیز اهمیت داد.

بازرسی تسمه نوار نقاله

گرفتن وقت برای بازرسی تسمه های نقاله و انجام تعمیرات پیشگیرانه موجب صرفه جویی هزینه در طولانی مدت می شود. انجام این کار می تواند از خرابی های بزرگ جلوگیری کند.

همانطور که پیش بینی می شود، خرابی تسمه آجدار نقاله محصولات تولید شده را نیز خراب می کند. همچنین کارمندان را در معرض خطر قرار می دهد یا باعث ویرانی جبران ناپذیر می شود.

تداوم در بازرسی

توصیه های سازنده تسمه نقاله را برای بررسی با برنامه ریزی خاص دنبال کنید.

به شکل 1 تسمه نوار نقاله توجه کنید.

داشتن زمان بندی خاص در این برنامه ها می توانند در پیشگیری از خرابی ها کمک زیادی کند. این برنامه های بازرسی را بسته به نوع آن ها می توان به صورت زیر برنامه ریزی کرد.

 • روزانه
 • هفتگی
 • ماهانه
 • هر سه ماه یک بار

در این زمان ها به بررسی عملکرد یاتاقان ها، قرقره ها و سایر اجزای سازنده اصرار داشته باشید.باید تیم نگهداری تسمه نقاله در اصفهان، هر مورد را بازرسی و اقدامات پیشگیرانه انجام شده را ثبت کنند.

تسمه نوار نقاله و تمیز کردن مداوم آن

تسمه نقاله را تمیز نگه دارید. رعایت این امر برای رعایت اصول بهداشت در شرکت های مواد غذایی، لبنیات، آرایشی و دارویی بسیار مهم است.

با این وجود با تمیز کردن و روانکاری منظم تسمه نقاله در همه صنایع، شاهد افزایش راندمان تسمه نقاله می شود. | لاستیک سازی اصفهان

 یک برنامه مرتب تمیز کاری نار نقاله، مصرف انرژی و همچنین اصطکاک و لغزش را کاهش می دهد. این امر می تواند عمر موتورها، غلطک ها و سایر قسمتهای متحرک را افزایش دهد.

تسمه نوار نقاله

شکل 1 تسمه نوار نقاله

تعمیر به موقع

قطعات آسیب دیده را قبل از شکستن آن ها، تعویض کنید. پیش بینی و نگهداری از تسمه نقاله، به شما کمک می کند تا از خرابی های فاجعه آمیز جلوگیری کنید. همچنین با انجام آن، باعث حفظ میزان بهره وری خواهید شد.

قطعات بی کیفیت، احتمالاً خراب می شوند و باعث ایجاد قطعی در اتصال می شوند. همچنین آن ها غالباً مسئول کاهش سرعت گردش کار نسبت به حد مطلوب هستند.

کاهش سرعت گردش تسمه نقاله، به کاهش میزان درآمد و سود می انجامد. برای انجام تعمیرات توصیه می کنیم برای پیش بینی و پیشگیری از خرابی، قطعات مهم را به صورت یدکی داشته باشید. حداقل یک لاستیک سازی در اصفهان را داشته باشید که توانایی پشتیبانی شما را به سرعت داشته باشند.

نکات ایمنی، آموزش و تدارکات

سیستم های تسمه نوار نقاله در بسیاری از محیط های تولید، توزیع و زنجیره تأمین نقش اساسی دارند. اما برای دستیابی به بالاترین پتانسیل و بهره وری کامل از تسمه نقاله، آنها را باید به درستی نصب کرد.

سازمان ها باید اطمینان حاصل کنند که تسمه ها به درستی قرار گرفته اند و از آنها به بهترین صورت استفاده می شود.

شکل 2 تسمه نقاله را مشاهده کنید.

بازرسی و کالیبراسیون

در هنگام راه اندازی تسمه نقاله pvc و در فواصل منظم در حین کار، بازرسان باید از عملکرد صحیح آن ها اطمینان حاصل کنند.

بررسی موارد زیر ضرورت دارد:

 1. بررسی کلیه مکانیسم های ایمنیبررسی ایستگاه های کشش.
 2. سنسور کنترل دستگاه.
 3. بررسی محفظه ها.
 4. چکاب نرده ها و ریل ها.بررسی آژیرهای اخطار و غیره.

شکل 2 تسمه نقاله

 نوار نقاله ها باید کالیبره و تنظیم شوند. در این صورت اطمینان حاصل می شود که استفاده از آن ها آسان باشد و همه استانداردها را رعایت کنند.

وجود ارتعاشات دستگاه و تماس دستی افراد با تسمه آجدار نوار نقاله و سایر شرایط کاری روزانه می تواند تسمه ها را از تراز وسط خارج کند.تراز نبودن تسمه ها از کارایی نوار نقاله می کاهد و ایمنی کار را کاهش می دهد.

تسمه نوار نقاله | طراحی ایستگاه های ایمن

ایستگاه های کاری ایمن و کارآمد را طراحی کنید. گاهی در صنعت شما، تسمه نقاله پی وی سی بخشی از ایستگاه کاری است که کارگران با آن در ارتباط هستند. در این صورت باید شرایط ارگونومیک در نظر گرفته شود.

کارگران وسایلی را مونتاژ می کنند.

در حال بازرسی و چک کردن تولیدات هستند.

بر روی آن وسایل کار را انتخاب می کنند.بسته بندی می کنند.

در این موارد ايستگاه هایی را طراحي كنيد که به كاركنان كمك كنند.

همچنین شرایطی فراهم کنند که کارگران كمتر در معرض خطر یا آسيب های جسمی باشند.

شرایط مناسب ارگونومیک

همانطور که بیان شد، باید محیط کاری و تسمه نوار نقاله مناسبی برای کارگران طراحی کرد. برای طراحی شرایط کاری ارگونومیک به موارد زیر باید تجه داشت:

 1. بهینه سازی عملکرد آنها.
 2. کاهش زمان خم شدن کارگران تا جایی که ممکن است.
 3. کاهش زمان کشش بدن برای رسیدن به محصولات.
 4. کاهش زمان پیچ خوردن بدن برای جابجایی وسایل.
 5. ارتفاع نقاله را متناسب با بلند قدترین اپراتور خود طراحی کنید.
 6. سکوهایی را فراهم کنید تا کارگران کوتاهتر بتوانند راحت در آنجا کار کنند.
 7. اطمینان حاصل کنید که دسترسی کارگران به وسایل مورد نیاز آسان باشد.