اورینگ لاستیکی

اورینگ لاستیکی

اورینگ لاستیکی

اورینگ لاستیکی با سطح مقطع دایره شکل که برای درز بندی بکار می روند. اورینگ یک واشر مکانیکی با سطح مقطع گرد O شکل است که با عنوان پکینگ یا اتصال هلالی نیز شناخته میشود. گرد بودن سطح مقطع اورینگ باعث تحمل فشار و مقاومت در دماهای بالا و پایین میشود.اورینگ ها به گونه ای طراحی شده اند که در یک شیار قرار گرفته و در حین مونتاژ بین دو یا چند قسمت فشرده و باعث درز گیری و آب بندی در مزر اتصال می شوند. همچنین قیمت اورینگ مناسب،سادگی و نصب آسان باعث استفاده رواج آنها در طراحی ماشین ها شده است.تحمل فشار اورینگ لاستیکی میتواند تا ده ها مگا پاسکال (هزاران اسب بخار ) برسد.
صنایع لاستیک سازی صنعت اصفهان با سابقه درخشان در زمینه تولید و عرضه انواع اورینگ آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.
در جدول زیر انواع اورینگ لاستیکی و خواص آن را برای آشنایی بیشتر شما به اختصار توضیح داده ایم.برای اطلاع از قیمت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

اورینگ لاستیکی

معرفی انواع اورینگ لاستیکی

اورینگ سیلیکونی

اورینگ سیلیکون این قابلیت را دارد تا حالت الاستیسیته خود را در دمای 60 -درجه تا 200 درجه حفظ کند.چسبندگی بسیار خوبی دارد. گونه ی عمومی آن عاری از رنگ و نورپرداز است. پس میتوان گفت در مصرف های تمیزکاری، غذایی و دکتری مفید بوده است. گونه ی نوین آن شامل color های متفاوتی من جمله red، سبز، بنفش و آبی است. ولی بهره بری از اورینگ سیلیکون در قسمت ها و درزگیری های مکانیکی را باید نادیده بگیرید.این محصول دمای تابنده از روبرو را تحمل نمیکند. استحکامی او در مقابل دمای شرجی نیست. و نیز میتوان گفت اورینگ سیلیکونی استقامت دمایی و برقی زیاد و تنوع رنگ بسیار عالی و مصرف های تمیزکاری و دکتری و Food service را داراست.

اورینگ NBR

این اورینگ به دلیل مقاومت در برابر انواع روغن ها به اورینگ ضد روغن معروف است. این محصول دارای سختی 70 است و در برابر سایش نیز مقاوم است و دمایی بین 30-  درجه تا 120+ درجه را تحمل می کند. به دلیل خواص ویژگی های قابل قبول این نوع اورینگ در صنایع مختلف استفاده می شود.

اورینگ SBR

یک نوع اورینگ معمولی است که در مقایسه با دیگر انواع اورینگ قیمت مناسب تری دارد. انعطاف پذیری ، مقاومت کششی و مقاومت در برابر سایش از ویژگی های این محصول می باشد.


صنعت اصفهان با بیش از ۱۰ سال تجربه در عرصه ساخت و تولید قطعات لاستیکی و پلیمری، کوپلینگ و دیافراگم لاستیکی، طراحی و تولید انواع قطعات لاستیک و پلاستیک حجیم و سنگین وزن.

جهت اطلاع از قیمت این محصول تماس بگیرید:

فروش : ۰۹۱۳۳۱۸۸۳۶۱

مدیریت : ۰۹۱۳۱۱۸۸۶۴۷

info@esfahanrubber.com


اورینگ HNBR

نسبت به اورینگ NBR در مقابل روغن ها و گازهای خورنده مقاومت بالاتری از خود نشان می دهد. این نوع اورینگ از اشباع شدن نیتریل با هیدروژن ساخته می شود و به اورینگ ضد گازترش معروف است.

اورینگ متری

همانطور که از نام این محصول پیداست این اورینگ به صورت طولی ساخته و عرضه می گردد که در صنایع مختلف کاربرد دارد.

اورینگ وایتون

اورینگ های وایتون یا FKM در محیط های با حرارت بالا استفاده می شوند. همچنین در برخورد با اسید ها ، بنزین ، حلال های شیمیایی ، آتش ، ازن و…. مقاومت دارند.

 

صنایع لاستیک سازی صنهعت اصفهان

اورینگ EPDM

اورینگ های ضد اسید در شرایط جوی سخت بهترین عملکرد را از خود نشان می دهند. همچنین در برابر گازها ، اسیدها ، زنگ زدگی ، نور خورشید ، جریان الکتریسیته و آب شور دریا مقاوم است.

اورینگNR_SBR

از دیگر انواع اورینگ می توان به اورینگ های NR_SBR اشاره داشت که دارای ویژگی های مانند: مقاومت بالا نسبت به پارگی ، خاصیت ارتجاعی و استحکام کششی می باشند.

 

ردیفشرحخواص
۱NR & SBRکشش و مقاومت پارگی بالا
۲NBRمقاوم در برابر سایش، روغن های معدنی و گریس
۳HNBRمقاومت سایشی بالا و مقاومت در برابر روغن
۴VITONمقاومت فیزیکی بالا در برابر فشار، حرارت، روغن، اسید و بنزین
۵EPDMمقاوم در برابر ازون، آب و اسید

عمده ترین کاربرد اورینگ لاستیکی

اورینگ ها به دو صورت استاتیک و دینامک به کاربرده می شوند. کاربرد استاتیک شامل آب بندی و جلوگیری از نشت سیالات یا بنزین، هوا و یا گاز و … و همچنین کاربرد دینامیک شامل شفت‌های روتاری پمپ و پیستون‌های هیدرولیک سیلندر و در جاهایی که حرکتی نسبی بین قطعات و اورینگ وجود دارد. اورینگ ها در موارد زیر استفاده می شوند:

 • در انواع ماشین آلات صنعتی
 • در کارخانه های مختلف
 • در اتصالات لوله های آب و فاضلاب
 • در پالایشگاه ها و دیگر تجهیزات نفت و گاز
 •  در سیستم خودرو ها و…

نصب و نحوه کار انواع اورینگ لاستیکی

نصب مکانیکی صحیح انواع اورینگ منجر به طراحی موفق کاربرد اورینگ می شود.در این صورت تغییر شکل و دفرمگی اورینگ پیش بینی شده است و از آن مماعنت به عمل می آید.
فشار مکانیکی وارده بر سطوح اورینگ که با سیال در تماس است محاسبه می گردد تا زمانیکه فشار سیال از فشار محل اتصال O-ring بیشتر نشود عمل آببندی به خوبی صورت می پذیرد.این فشار به صورت یکنواخت بر روی سطح اورینگی که غیر قابل فشردن است منتقل شده و فشار سطح همزامان با فشار فزاینده بالا می رود. بنابراین اورینگ تا زمانی که از لحاظ مکانیکی درست نصب شده باشد به خوبی آب بندی را انجام می دهد. عمده ترین دلیل عدم آب بندی خوب اورینگها بیرون آمدگی قسمت های جفت شده می باشد. درزگیر برای ایجاد یک نقطه تماس بین اورینگ و سطوح آب بندی طراحی می شود. این مسئله فشار موضعی زیادی را باعث می شود.

 

نشانه های خرابی و تعویض اورینگ

O ringمانند همه چیز، گاهی اوقات شکست می‌خورد یا می‌شکند و نیاز به تعویض دارد. این حلقه‌ها می‌توانند به دلایل مختلف شکست بخورند. امروز ما در مورد برخی خصوصیات بحث می‌کنیم. که به ما کمک می‌کنند تا علل خرابی اورینگ و زمان جایگزینی آن‌ها را شناسایی کنیم. خرابی اورینگ ها باگذشت زمان ممکن است نشان داده شود. آنها فرسوده میشوند و نیاز به تعویض دارند. اگر حلقه‌های  شما مطابق آنچه انتظار داشتید عمل نمی‌کند و آسیب دیداری نیز وجود دارد. ، لزوماً به معنای آسیب دیدن آن نیست. این می‌تواند به معنای آن باشد که شما در انتخاب اندازه برای کاربردی که از آن استفاده می‌کنید، اشتباه کرده باشید. پس از اطمینان و تأیید اندازه مناسب ، در اینجا چند نکته عیب‌یابی برای شناسایی خرابی اورینگ لاستیکی آورده شده است.

در زیر اقدامات لازم جهت اندازه‌گیری مناسب برای حلقه جدید یا جایگزین O ارائه‌شده است.

 1. حلقه O را روی یک سطح صاف و سطح قرار دهید.
 2. قطر داخلی را با استفاده از یک خط کش برای اندازه‌گیری از یک لبه داخلی به دیگری تعیین کنید.
 3. برای اندازه‌گیری قطر از یک خط کش استفاده کنید ، از یک گوشه بیرونی حلقه O تا گوشه بیرونی دیگر.
 4. در آخر، سطح مقطع را اندازه‌گیری کنید. حلقه O را درون یک دستگاه کولیس ورنی قرار دهید. فک‌های کولیس را به‌راحتی روی حلقه O ببندید ، اما آن را فشرده نکنید. ضخامت حلقه را ثبت کنید.

به چه دلیل اورینگ لاستیکی ترک میخورد؟

شایع‌ترین علل خرابی اورینگ و نارسایی حلقه o عبارت‌اند از:

 1. فشرده‌سازی نامنظم
 2. روغن‌کاری ناکافی
 3. با استفاده از اندازه نادرست
 4. نصب نادرست
 5. نگهداری نامناسب از حلقه‌های o
 6. از آنجا که یک حلقه o معیوب می‌تواند تجارت را متوقف کند، حفظ آن‌ها و داشتن جایگزینی در دسترس مهم است.

فشرده‌سازی نامنظم می‌تواند در اثر چندین مسئله مکانیکی ایجاد شود. اما به‌طور معمول هنگامی ایجاد می‌شود که نمی‌تواند یک مهر و موم ثابت را حفظ کرد. بدون یکپارچگی مهروموم ، اورینگ می‌تواند تغییر شکل یافته و بشکند. نگهداری تجهیزات می‌تواند به جلوگیری از بین رفتن تمامیت مهروموم شده و همچنین به طول عمر تجهیزات شما کمک کند. روغن‌کاری مناسب در طولانی شدن عمر حلقه o بلکه در حفظ یک مهروموم ثابت نیز مهم است. نوع اورینگ و نوع تجهیزات مورداستفاده، نوع روان کننده مورد نیاز را تعیین می‌کند.استفاده از روان کننده اشتباه یا روغن‌کاری کافی نمی‌تواند عمر حلقه o را کوتاه کند. بلکه باعث صدمه جبران ناپذیری به تجهیزات می‌شود. قبل از استفاده از روان کننده باید با یک منبع معتبر مشورت کنید.


صنعت اصفهان با بیش از ۱۰ سال تجربه در عرصه ساخت و تولید قطعات لاستیکی و پلیمری، کوپلینگ و دیافراگم لاستیکی، طراحی و تولید انواع قطعات لاستیک و پلاستیک حجیم و سنگین وزن.

جهت اطلاع از قیمت این محصول تماس بگیرید:

فروش : ۰۹۱۳۳۱۸۸۳۶۱

مدیریت : ۰۹۱۳۱۱۸۸۶۴۷

info@esfahanrubber.com


اورینگ مناسب با استفاده خود را انتخاب کنید

استفاده از حلقه o با اندازه نادرست باعث می‌شود که سریع تحت فشار قرار گرفته یا شکسته شود. حلقه‌های o با اندازه نادرست ممکن است باعث لغزش قطعات. یا ایجاد ارتباط با سایر قسمت‌هایی شود که باید توسط حلقه o از هم جدا شوند. این مسئله همچنین می‌تواند از یکپارچگی مهروموم جلوگیری کند. و منجر به خرابی اورینگ و تجهیزات و تعمیرات با هزینه زیاد شود. همچنین حلقه‌های اورینگ نیز می‌توانند به‌صورت نادرست نصب شوند. نصب صحیح حلقه o شامل استفاده از روان کننده مناسب ، قرارگیری صحیح  و اندازه مناسب آن است. بسته به نوع حلقه‌ای که تجهیزات به آن نیاز دارند ، ابزارهای مختلف نصب حلقه‌ای وجود دارد. ابزار نصب ممکن است تجهیزات لازم را داشته باشد. یا ممکن است نیاز باشد به صورت جداگانه خریداری شود. در آخر اینکه ، حلقه‌های اورینگ باید به‌دوراز اشعه ماوراءبنفش یا فلورسنت یا نور مستقیم خورشید نگهداری شوند. تا از ترک‌خوردگی قبل از نصب آن‌ها جلوگیری شود. حلقه‌های O نباید در هنگام کشش ذخیره شوند. کشش حلقه‌های o قبل از نصب فقط باید در صورت دستور کار سازنده انجام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *