قبلا در مورد اورینگ و انواع آن توضیح داده ایم.
در این بخش قصد داریم در مورد قیمت اورینگ ، پیدا کردن بهترین قیمت به شما کمک کنیم.
اورینگ یک واشر مکانیکی با سطح مقطع گرد O شکل است که با عنوان پکینگ یا اتصال هلالی نیز شناخته میشود.
گرد بودن سطح مقطع اورینگ باعث تحمل فشار و مقاومت در دماهای بالا و پایین میشود.اورینگ ها به گونه ای طراحی شده اند که در یک شیار قرار گرفته و در حین مونتاژ بین دو یا چند قسمت فشرده و باعث درز گیری و آب بندی در مزر اتصال می شوند.
همچنین قیمت اورینگ مناسب،سادگی و نصب آسان باعث استفاده رایج آنها در طراحی ماشین ها شده است.تحمل فشار اورینگ میتواند تا ده ها مگا پاسکال (هزاران اسب بخار ) برسد.
اورینگ ها میتوانند به صورت استاتیک یا داینامیک مورد استفاده قرار گیرند.کاربرد داینامیک آن عبارتند از شفت های دوار پمپ و پیستون های هیدرولیک سیلندر.
اورینگ و قیمت اورینگ

نصب و نحوه کار اورینگ و قیمت اورینگ:

نصب مکانیکی صحیح انواع اورینگ منجر به طراحی موفق کاربرد اورینگ می شود.در این صورت تغییر شکل و دفرمگی اورینگ پیش بینی شده است و از آن مماعنت به عمل می آید.
فشار مکانیکی وارده بر سطوح اورینگ که با سیال در تماس است محاسبه می گردد تا زمانیکه فشار سیال از فشار محل اتصال O-ring بیشتر نشود عمل آببندی به خوبی صورت می پذیرد.این فشار به صورت یکنواخت بر روی سطح اورینگی که غیر قابل فشردن است منتقل شده و فشار سطح همزامان با فشار فزاینده بالا می رود.(قیمت اورینگ)
بنابراین اورینگ تا زمانی که از لحاظ مکانیکی درست نصب شده باشد به خوبی آب بندی را انجام می دهد. عمده ترین دلیل عدم آب بندی خوب اورینگها بیرون آمدگی قسمت های جفت شده می باشد. درزگیر برای ایجاد یک نقطه تماس بین اورینگ و سطوح آب بندی طراحی می شود. این مسئله فشار موضعی زیادی را باعث می شود.(قیمت اورینگ)