نوار لاستیکی

نوار طولی لاستیکی

نوار طولی لاستیکی

نوار طولی لاستیکی قابلیت اطمینان زیادی دارد. سهولت نصب نوار طولی سیلیکونی جایگاه ویژه ای را در صنایع مختلف برای خود ساخته است. به کارگیری نوار طولی لاستیکی در قطعات مختلف از عناصر موجود در آن ها محافظت می کند. استفاده از آن ها بسیار ساده است. کافی است که این عایق های لاستیکی را بر روی لبه ی مورد نظر فشار دهید. این نوار طولی سیلیکونی از نفوذ باد، گرد و غبار و آب جلوگیری می کند. نوار طولی لاستیکی می توانند با سطوح خمیده و نامنظم مطابقت نمایند و می توان آن ها را با قیچی یا کاتر برش داد. تطبیق پذیری و سهولت نصب نوار طولی اسفنجی، آن را برای استفاده توسط هر شخصی بسیار عالی می کند.


صنعت اصفهان با بیش از ۱۰ سال تجربه در عرصه ساخت و تولید قطعات لاستیکی و پلیمری، کوپلینگ و دیافراگم لاستیکی، طراحی و تولید انواع قطعات لاستیک و پلاستیک حجیم و سنگین وزن.

فروش : ۰۹۱۳۳۱۸۸۳۶۱

مدیریت : ۰۹۱۳۱۱۸۸۶۴۷

info@esfahanrubber.com


شکل ساختاری نوارهای طولی لاستیکی

نوارهای طولی لاستیکی عمدتاً شامل دو شکل ساختاری است.

 1. یک ساختار بسته توخالی.
 2. دیگری صاف در هر دو انتهای ساختار باز.

نوار طولی سیلیکونی مقاوم در برابر فشار هوا باید از خاصیت چسبندگی عالی لاستیک برخوردار باشند بنابراین از نوعی پلاگین خاص در آن بهره برده اند. از خواص این ماده اصلی، مقاومت بسیار بالا در برابر نفوذ آب است. همچنین انعطاف پذیری بالایی نیز در برابر عوامل فشرده سازی دارند. در مواردی نوارها علاوه بر فشار آب در معرض اصطکاک و گرما نیز قرار می گیرند. نوارهای لاستیکی در این مواقع باید سطح عایق بندی بالایی داشته باشند. همچنین باید از نوعی ماده با استحکام بالا و مقاوم حرارت تولید شده باشند. در مورد نوار عایق برای آب بندی پمپ ها، می توان فشار آب محور پمپ آب را در پایین نگه داشت. نوار آب بندی پس از افت فشار می تواند به سرعت به موقعیت اصلی خود بازگردد. برای اطمینان از سطح آب بندی یک شکاف خاص روی آن وجود دارد. برای جلوگیری از اصطکاک سطح عایق باید از مواد ویژه ای در ساختار لاستیک استفاده کرد. این مواد باید توانایی جلوگیری از پدیده ویرانی ناگهانی را داشته باشند.

آشنایی با مواد استفاده شده در نوار طولی لاستیکی

EPR

اتیلن پروپیلن (EPR ، به آن EPDM نیز گفته می شود) یک پلیمر با خواص برجسته است. از نظر کیفیت و مقاومت هوا فوق العاده خوب است. مقاومت در برابر آب و مواد شیمیایی عالی. مقاومت عالی در برابر نفوذپذیری گاز و مقاومت عالی در برابر معرض بخار. و گرما ، مقاومت بسیار عالی تا 350 درجه فارنهایت. اتیلن پروپیلن پلیمری است که در آن روغن و مقاومت در برابر حلال ضعیف است. با این حال از نظر کتان و الکل نسبتاً خوب است. برای کاربردهای غذایی یا قرار گرفتن در معرض هیدروکربنهای معطر توصیه نمی شود.

 

Neoprene

این ماده یک پلیمر با تمام هدف و دارای مشخصات بسیار مطلوب می باشد. این دارای ویژگی های اضافی به علاوه: مقاومت بالا با مجموعه فشرده سازی کم. مقاوم در برابر شعله؛ و از ترکیبات عاری از گوگرد به راحتی ساخته می شوند. و مقاوم به طور کلی تحت تأثیر مواد شیمیایی متوسط ، روغن حیوانی و گیاهی، چربیها ، گریسها و بسیاری از روغنها و حلالها قرار می گیرند. نئوپرن به طور کلی توسط اسیدهای اکسید کننده قوی ، استرها ، کتونها ، هیدروکربنهای آروماتیک کلرینه شده. و نیترو مورد حمله قرار می گیرد.

SBR

SBR (لاستیک استایرن-بوتادین) یک ماده  non-PILمقاوم ارزان قیمت است. از مقاومت و مقاومت خوبی در برابر آب تا 70 durometer برخوردار است. مجموعه فشرده سازی با طول سنج بالاتر ضعیف تر می شود. به طور کلی برای اکثر مواد شیمیایی متوسط و اسیدهای آلی مرطوب یا خشک رضایت بخش است. SBR برای ازن ، اسیدهای قوی ، روغنها ، گریس ها ، چربی ها و بیشتر هیدروکربن ها توصیه نمی شود. SBR قابل قالب سازی است.

Natural Rubber

لاستیک طبیعی ویژگی های خوبی دارد. انعطاف پذیری بالا ، مجموعه فشرده سازی مناسب ، شکل پذیری بسیار خود در بعضی محیط ها. خصوصیات قالب ریزی و سازه ای است. سطح اصطکاک بسیار خوب ، اما سطح صاف و ظریفی به آن صورت ندارد. استحکام اشکی بالا ، رشد ترک کم؛ قابل استفاده برای کتون و الکل و خاصیت دمای پایین آن است.

لاستیک طبیعی برای مقاومت در برابر روغن و حلال توصیه نمی شود و ازن به آن حمله می کند.

نوارهای لاستیکی اکسترود شده

تولید نوارهای لاستیکی اکسترود شده با کیفیت بالا برای کاربرد های صنعتی ضروری می باشد. اتصالات قسمت های مختلف در صنایع نام برده فقط با این نوارها انجام می شوند. در نظر اوپراتورهای تعویض کننده و توزیع کنندگان، کیفیت این نوارها از اهمیت بالایی برخوردار است. در برخی از کاربردهای این نوار ها تنها عایق بودن در برابر جریان هوا کفایت می نماید. اما گاهی علاوه بر هوا و گرد و غبار، این نوار طولی اسفنجی باید در برابر فشار آب نیز مقاومت بالایی داشته باشند. در برخی اتصالات علاوه بر فشار آب، امکان ضربه خوردن و تغییر شکل یافتن نوار لاستیکی وجود دارد. در این موارد بسیار مهم است که لاستیک به کار رفته خاصیت ارتجاعی داشته باشد. تنها در این صورت است که می توان از به کارگیری آن اطمینان داشت. در غیر این صورت علاوه بر نگرانی نفوذ آب به داخل تجهیزات، امکان آسیب دیدن و شکستن دنده ها و فلزات به کار رفته وجود دارد.ویژگی های عایق بودن و ضربه گیر بودن در صنایع مهمی کاربرد دارد. صنایعی چون هوا فضا، پزشکی و صنایع نظامی اهمیت بالایی دارد.

نکات مهم انتخاب

باید اطمینان حاصل شود که نوار طولی لاستیکی نیازهای شما را برآورده می نماید.

با مشخصات قطعات و استانداردهای کیفیت شما هماهنگ است. همچنین مهم است که به موقع نصب و آماده می شوند.


صنعت اصفهان با بیش از ۱۰ سال تجربه در عرصه ساخت و تولید قطعات لاستیکی و پلیمری، کوپلینگ و دیافراگم لاستیکی، طراحی و تولید انواع قطعات لاستیک و پلاستیک حجیم و سنگین وزن.

فروش : ۰۹۱۳۳۱۸۸۳۶۱

مدیریت : ۰۹۱۳۱۱۸۸۶۴۷

info@esfahanrubber.com


نوار طولی لاستیکی و انواع آن

نوارهای لاستیکی اکسترود شده در صنایع لاستیک سازی اصفهان در اندازه و شکل های سفارشی تولید می شود. بنابراین استفاده از آن در صنایع مختلف امکان دارد.

انواع نوار طولی لاستیکی شامل موارد زیر است:

 1. نوارهایی با اشکال تک D، دو D و اشکال یک سمت باز.
 2. فرم کویل.
 3. نوارهای راست.
 4. نوارهای فرم دار.
 5. قطعات برش داده شده.
 6. حلقه متصل بی پایان و واشر شکل خاص.

این مواد در تجاری سازی با مشخصات خاص ارائه می شوند. با ارائه مشخصات توسط شرکت تولید کننده می توانید از کاربرد آن ها مطمئن شوید. با اتصال نوار طولی لاستیکی که ساختار مقطعی D شکل دارند یک حلقه کامل بسته ایجاد می شود. در هنگام نصب نوار عایق بندی به درگاه استفاده از چسب برای افزایش استحکام توصیه می شود. به طور معمول داخل نوار طولی لاستیکی خاصیت چسبندگی وجود دارد. اما گاهی هنگام نصب نوار به درگاه برای مصارف عایق بندی، استفاده از چسب ضرورت دارد. در این مواقع انتخاب چسب از اهمیت بالایی برخوردار است. باید از چسب هایی که هم به پلاستیک بچسبد و هم با جنس درگاه مطابقت داشته باشد، استفاده کرد.

نوار لاستیکی

نوار طولی لاستیکی و کاربردها

نوارهای طولی لاستیکی امکان عایق شدن را به وسایل مختلف می دهند. نوارهای طولی لاستیکی به عنوان عایق و همچنین نوار پرکننده و ضربه گیر کاربردهای زیادی دارد. این امکان کاربردهای زیادی را برای این نوارها به وجود آورده است. از جمله کاربردهای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. محفظه های کابین اتومبیل ها.
 2. دریچه قایق های مختلف.
 3. درهای منازل و اتومبیل ها.
 4. ترمیم اتومبیل و سایر پروژه های ترمیم
 5. از جمله کاربرد آن ها در صنایع الکترونیک صنایع لاستیکی، هوافضا و حتی مراقبت های بهداشتی می باشد.
 6. همچنین در صنایع ساخت و ساز بناها، حمل و نقل و صنایع دفاع نیز استفاده می شوند.

نوارهای طولی لاستیکی با فوم سلول EPDM یک راه حل عالی برای ایجاد یک عایق مطمئن ارائه می دهد. EPDM یک عایق با دوام هستید که قایق ها، اتومبیل ها یا کامیون ها را از آسیب های غیرضروری محافظت می کند. پمپ آب به یک نوار طولی لاستیکی نیاز دارد که عایق گاز باشد. نوار طولی سیلیکونی به طور گسترده ای در تجهیزات مشابه در مقیاس بزرگ استفاده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *