ورق پلی یورتان یکی از انواع ورق لاستیکی است که قبل از توضیح در مورد ویژگی های ورق پلی یورتان توضیحات زیر را می دهیم.

پلی اورتان ترکیبی از دو ماده شیمیایی پلی ال ها و ایزوسینات است. ازویژگی های قطعات پلی اورتانها مقاومت آنها در برابر سایش، ضد ضربه و ترک خوردگی است. به علاوه پلی یورتانها در دمای محیط به راحتی پخت کامل و سریع دارند. ورق پلی یورتان برای کاربردهای فراوانی از جمله پوشش دهنده های نازک برای پوشش سقف بامها و ماده پلی اورتان برای مشخص کردن محل عابرین پیاده  استفاده می شود.
انواع ورق پلی یورتان بر اساس نیاز محیط استفاده شده که رایج ترین آن استفاده از پلی اورتان به عنوان عایق برودتی و حرارتی است.
ورق پلی یورتان به دو نوع انعطاف پذیر و سفت تقسیم می شوند.
نوع انعطاف پذیر آن در برای مصارف و محصولات تجاری متفاوتی استفاده می شوند. که شامل محکم سازی و زیر سازی وسایل خانگی، وسایل نقلیه صنعتی، بسته بندی و … می شوند.
نوع سفت پلی یورتان که معروف ترین نوع آن در سراسر دنیا است در ساخت ساختمان های تجاری و مسکونی هزینه های مربوط به انرژی را کاهش می دهد.

ورق پلی یورتان

ورق پلی یورتان

لاستیک سازی صنعت اصفهان، تولید کننده ورق پلی یورتان و روکش غلطک پلی یورتان، همچنین غلطک های پلی یورتان با استفاده از رزین های با کیفیت و مطلوب اماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشد.
غلطک های پلی یورتانی در هر سختی «Shore A ا 95-28» قابل ارائه می­ باشند.
امروزه صنعت تولید ورق پلی اورتان در ایران با استفاده از بهترین مواد اولیه داخلی و خارجی پیشرفت زیادی داشته است. تولید کنندگان این ورق با استفاده از بهترین متریال های اروپایی اقدام به تولید و عرضه این محصول می کنند.
این ورق پر مصرف که با نام ورق پلی یورتان نیز شناخته می شود با داشتن مزایای بی شماری نظیر مقاومت در برابر سایش، ضربه و کشش، خاصیت الاستیسیته، مقاومت حرارتی بالای ۸۰ تا ۱۰۰ درجه، قیمت مناسب، وزن کم، طول عمر زیاد، عدم جذب آب و رطوبت، مقاوم در برابر حشرات، کاهش بار مرده ساختمان و … یکی از کاربردی ترین پلیمرها محسوب می شود.

از بارزترین مزایای این پلیمر قابلیت تراشکاری آسان ، خواص مکانیی بی نظیر ، مقاومت شیمیایی بالا نسبت به اغلب مواد شیمیایی ، حلال ها و سوخت ها  مقاوم دربرابر اشعه ی UV و سایش و انعطاف پذیری بسیارعالی می باشد .

این پلیمر دردونوع ورق و میلگرد قابل عرضه می باشد که نوع ورق آن با ضخامت ۱ الی ۶۰ میلی متر درابعاد ۱X1  و میلگرد با قطر ۱۰ الی ۳۵۰ میلی متر  درطول ۳۰ سانتی متر الی ۱متر قابل عرضه می باشد.