اورینگ چیست؟

اورینگ یک واشر مکانیکی با سطح مقطع گرد O شکل است که با عنوان پکینگ یا اتصال هلالی نیز شناخته میشود.
گرد بودن سطح مقطع اورینگ باعث تحمل فشار و مقاومت در دماهای بالا و پایین میشود.اورینگ ها به گونه ای طراحی شده اند که در یک شیار قرار گرفته و در حین مونتاژ بین دو یا چند قسمت فشرده و باعث درز گیری و آب بندی در مزر اتصال می شوند.اورینگ ها از متریال متنوعی ساخته می شوند که یکی از آنها وایتون است.اورینگی که با وایتون ساخته شود به اورینگ وایتون معروف است.

اورینگ متری (مدار باز) چیست؟

چنانچه هنگام آب بندی (سیل) اورینگ (مدار بسته)با سایر متناسب و متعارف را نتوانیم برای سیلندر یا پیستون استفاده کنیم،می توانیم از اورینگ مدار باز یا اورینگ متری استفاده کنیم.به طور کلی با توجه به طبیعت ، ساختار و نیاز قطعه توجیح اقتصادی نداشته باشد،می توان از اورینگ متری (یا به طور جامع تر از اب بند های متری) در قطعه های ساکن استفاده نمود.
یکی از انواع اورینگ متری را اورینگ وایتون نام گزاری کرده اند.
به این گونه که دو سر آن را به هم توسط چسب مخصوص اورینگ و لاستیک به یکدیگر چسباند و سپس جهت آببندی استفاده نمود لازم به ذکر است از این اورینگ جهت درز بندی نیز استفاده می شود.
اورینگ متری از انواع متریال وایتون،سیلیکون،نیتریل(ان بی آر) ,اسفنجی و… در سایزهای مختلف از سایز ۱میلیمتر تا سایز ۱۲ میلیمتر موجود می باشد.
اورینگ وایتون

RAM مجموعه ای از اورینگ اندازه استاندارد اورینگ وایتون O را ذخیره می کند. برای سفارش نیز می توانید ویژه تهیه کنید.

اورینگ O در حضور مواد شیمیایی تهاجمی، سوخت ها و گازهای انفجاری استفاده می شوند.

اورینگ EPDM O

RAM مجموعه ای از انواع  اورینگ وایتون EPDM O با اندازه استاندارد را ذخیره می کند. برای سفارش نیز می توانید ویژه تهیه کنید.
این اورینگ o در کاربردهای آب بندی و عایق الکتریکی استفاده می شوند.

کیت و لوازم جانبی Rings

یک سؤال ساده – چگونه می توانید با کاهش مشکلات خرابی و درآمد ناخالص خود را کاهش دهید و با حل مشکلات O-Ring در یک شات، همه ناامیدی ها را پاک کنید؟ در اینجا ما برای شما پاسخ داریم …

اگر تعداد قسمت ها از دست نروند، ابعاد مهر ناشناخته است و خود قطعات از تجهیزات نصب نشده در دسترس نیستند، این کیت های حلقه ای می توانند در روز صرفه جویی کنند، البته ذکر ساعت های خرابی نیست. بیش از هشت کیت استاندارد مختلف انتخاب گسترده ای از ترکیبات و اندازه های حلقه ای را برای طیف گسترده ای از برنامه های آب بندی به شما می دهد. نتیجه نهایی؟

اورینگ وایتون

نوعی از اورینگ متری  یا اورینگ مدار باز با نام اورینگ وایتون متری می باشد، که معمولا در سختی ۷۰ و ۸۰ و عمدتاً در رنگ های مشکی ،قهوه ای،سفید والبته رنگهای سفارشی دیگر نیز قابل تامین می باشد.
چناچه در اورینگ متری ، از جنس وایتون از کربن استفاده شده باشد ، رنگ ان مشکی است.به این معنا که از استحکام بیشتری برخوردار است. زیرا در مواردی که از وایتون رنگی استفاده می شود کربن وجود ندارد و نتیجتاً استحکام تا حدی کاهش می یابد.