در صنعت امروزه به ورقی با این خصوصیات نیاز داریم
ورقی که مقاومت در برابر پارگی و فشار زیاد و مقاومت در برابر روغن ها،حلال ها، آب، نمک ‌ها، ترکیبات آلیفاتیک، صابون ها و اغلب مواد غذایی از خصوصیات آن باشد که به آن ورق ضد روغن یا ورق لاستیکی NBR  می گوییم.
ورق لاستیکی NBR یا ورق ضد روغن ساخته شده از لاستیک مصنوعی نیتریل که یکی از اجزای مهم تشکیل دهنده لاستیک اکریلونیتریل بوتادین رابر میباشد و 30 تا 50 درصد حجم این ماده را دارا است.
ورقی لاستیکی (NBR Rubber Sheet) است که مصارف مختلفی در صنایع دارد.
ورق لاستیکی ضد روغن یا NBR :
ورق ضد روغن به جهت دارا بودن خاصیت ضد روغنی و ضد فرسایشی و خواصی مکانیکی بسیار عالی در صنایع پتروشیمی، نیروگاه ها، ادوات چاپ ، پمپ ها، مخازن سوخت و … کاربرد بسیار دارد.
از جمله کاربردهای آن برای لوله های پلاستیکی گازوئیل ، محفظه های روغن ، دیافراگم پمپ های سوخت ، واشر ها ، انواع آب بند ها و درزگیر ها می باشد.

ورق لاستیکی

ورق لاستیکی

یکی از مهمترین ویژگی های این نوع ورق  لاستیکی این است که بر خلاف ورق لاستیک اس بی آر این لاستیک بر پایه ی کائوچوی طبیعی تولید شده است که مقاومت دمایی تا 120 درجه سانتیگراد را دارد
ورق‌های لاستیکی نیتریل در مقایسه با ورق لاستیکی طبیعی، شکننده‌تر هستند و در دماهای بیش از اندازه بالا یا پایین از قابلیت تحمل و حفاظت خوبی برخوردار نیستند